تکنالوژی

امریکا شیائومی را نیز تحریم کرد

قرار گرفتن شیائومی چین در فهرست سیاه ایالات متحده به دلیل اهداء جایزه به موسس آن

بر اساس گزارش های رسمی دپارتمان دفاع ایالات متحده، مقامات دولتی این کشور شرکت بزرگ چینی تولیدکننده گوشی هوشمند یعنی شیائومی را به دلیل ارتباط این شرکت با گروه های نظامی و اهداء جایزه به موسس آن به دلیل ارائه خدمات به دولت چین در فهرست سیاه خود قرار داده اند.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا به نقل از وال استریت ژورنال، لی جون سرپرست اجرایی و موسس شیائومی جایزه “سازنده برجسته تاثیرگذار در سوسیالیسم با شاخصه های چینی” را در سال ۲۰۱۹ از سوی وزارت صنایع و فناوری اطلاعات کشور چین دریافت کرد. شیائومی دریافت این جایزه را در صفحه بیوگرافی آقای لی در وبسایت شرکت و در گزارش سالانه خود منتشر کرد.

این جایزه و طرح های بزرگ سرمایه گذاری شیائومی در زمینه فناوری های پیشرفته از قبیل ۵G و هوش مصنوعی، دلایلی کافی برای دپارتمان دفاع ایالات متحده بودند تا در ماه ژانویه این شرکت را به فهرست شرکت های حامی نظامی چین اضافه کند و به همین دلیل ایالات متحده هیچگونه سرمایه گذاری در این شرکت که سومین شرکت بزرگ فروشنده گوشی هوشمند جهان است را انجام نخواهد داد.

دلیل ایالات متحده برای افزودن شیائومی به این فهرست در پرونده ای دادگاهی در دادگاه ایالاتی واشنگتن دی سی مشخص شد. گزارش این دادگاه که هفته گذشته منتشر شد تا حدودی پرده از دلایل دپارتمان برای افزودن شیائومی به فهرست سیاه برداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا