صحت

وزارت صحت عامه: نوع انگلیسی ویروس کرونا در کشور به گردش درآمده است

وزارت صحت عامه تأیید کرده است که نوع جهش یافته ویروس کرونا که به نوع «انگلیسی» مشهور است، در کشور به گردش درآمده است.

غلام‌دستگیر نظری، سخنگوی وزارت صحت عامه، گفت که مواردی از ابتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا در ولایت‌های شرقی کشور ثبت شده است.

نوع جهش‌یافته ویروس کرونا برای اولین‌بار در بریتانیا کشف شد و به نام «گونه انگلیسی» ویروس کرونا نیز یاد می‌شود.

به گفته نظری، ثبت موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا و افزایش آن نسبت به هفته‌های گذشته، نشان می‌دهد که نوع جدید ویروس کرونا در کشور به گردش درآمده است.

سخنگوی وزارت صحت عامه شمار دقیق وقایع ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در کشور را اعلام نکرد، اما گفت که مقایسه آمار دو هفته‌ی اخیر نسبت با هفته‌های قبلی نشان می‌دهد که شمار زیادی از شهروندان کشور به این نوع ویروس مبتلا شده‌اند.

دستگیر نظری توضیح داد که میزان وخامت افراد مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا پایین‌تر است و به همین دلیل ممکن است شمار زیادی را در کشور آلوده کرده باشد.

او احتمال داد که شمار افراد مبتلا به نوع انگلیسی ویروس کرونا نسبت به آمارهای رسمی بیش‌تر باشد.

سخنگوی وزارت صحت عامه، رعایت تدابیر صحی، استفاده از ماسک و شستن مکرر دست‌ها را برای جلوگیری از ابتلا به نوع دوم ویروس کرونا مهم خواند.

او در عین حال هشدار داد که اگر نکات صحی رعایت نشود، ممکن است موج سوم ویروس کرونا نیز در کشور شیوع پیدا کند.

دستگیر نظری هم‌چنان از گروه‌ها و افرادیی که واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند، خواست که خودشان را واکسن کنند تا از ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در امان بمانند.

موج اول ویروس کرونا در کشور در پنجم حوت سال ۱۳۹۸ شیوع پیدا کرد. وزارت صحت عامه شیوع موج دوم ویروس کرونا را در ماه عقرب سال گذشته تأیید کرد.

براساس آن‌چه تاکنون اعلام شده است، حدود بیش از ۵۷ هزار تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از دو هزار و ۵۰۰ تن دیگر جان باخته‌اند. این آمار رسمی از سوی وزارت صحت عامه تأیید شده است. ممکن است آمار غیررسمی با توجه به محدودیت دست‌رسی به خدمات صحی بیش‌تر از رقم اعلام شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا